|
|
|
Tweet |
|
|
|
Gyömrői tófürdő, vízi kalandpark
Újabb szolgáltatással bővült a gyömrői tófürdő, vízi kalandparkot építettek a strand közepére. Az új szórakozási lehetőségről a város projektmenedzsere számolt be saját Facebook oldalán. Úgy fogalmazott: „A tó vizén úszó, közel 600 négyzetméternyi alapterületű, 15 elemből álló kalandparkban mászható "jéghegy", kilövő trambulin, csúszda, mászópalánk és egyéb akadálypálya elem is található.”
A felfújt elemekből álló vízipályán 1200 forintért lehet 20 percig játszani, ami gyömrői lakcímkártyával már csak 1000 forint. Aki esetleg egész nap a víziparkban akar szórakozni az napijegyet 8000 forintért válthat. A helyieknek ebben az esetben is kevesebbet, 6000 forintot kell fizetniük. A közösségi oldalakon hamar vita alakult ki arról, hogy drága-e az új szolgáltatás vagy sem. Ennek eldöntésére a Mogyoródi Aquaparkkal vetettük össze az új gyömrői vizipark árait:
Napijegy: 8000 Ft (gyömrőieknek: 6000 Ft)
Felnőtt napijegy: 6 000 Ft (délutáni jegy: 4500 Ft) Diák napijegy: 4500 Ft (délutáni jegy: 3500 Ft) Gyermek napijegy: 3000 Ft (délutáni jegy: 1500 Ft)
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy átlagos fogyasztással rendelkező autóval kb. 1500 forint plusz költség az utazás Mogyoród és Gyömrő között, oda-vissza. Figyelembe véve a szolgáltatásokat azonban még így is bőven megéri inkább átruccanni Mogyoródra, pláne egy komplett családnak. Csak a saját szakállunkra ugráljunk!
Még a gyakran strandolók számára is szokatlan az új gyömrői vízipark szabályzata. Az egész annyira megdöbbentő, hogy érdemes szó szerint idézni: „Az úszó akadálypályát mindenki saját felelősségére használja, az itt bekövetkezett balesetekért az üzemeltető semmilyen felelősséget nem vállal.”
Igen, így: Semmilyen. Felelősséget. Nem. Vállal.
A park területére egészen meglepő módon csak úgy lehet belépni, hogy előtte a vendég kitölt egy nyilatkozatot, amelyben minden felelősséget magára vállal.
Ezúttal sem tudni, hogy ki a szerencsés nyertes
Régóta ismert, hogy a gyömrői tófürdő számos kapcsolódó szolgáltatása olyan vállalkozáshoz köthető, amely szoros kapcsolatban áll Gyenes Leventével. Ide sorolható a vízisí (lakeboard) pálya, a Negresco étterem, vagy akár a szintén a fürdő vendégeire építő Békebeli Sörkert. Ezért szerkesztőségünk kíváncsiságból megpróbálja kideríteni, hogy melyik vállalkozás kapott lehetőséget a borsos árakkal dolgozó vízipark üzemeltetésére. Az egyelőre ismeretlen vállalkozótól arra is választ kaphatnánk, hogy miért kell felelősséget vállalniuk a vízipark vendégeinek például az olyan esetekre, ha az építmény hibája, vagy a karbantartás elmulasztása miatt ér valakit baleset.
A tófürdő üzemeltetésével az önkormányzati tulajdonú TÜF Kft.-t bízta meg a város, így a cégtől közérdekű adatigénylés formájában kérjük ki a vízipark bérleti szerződését. Hiszen az nyilvános.
A hír frissítve: Szeptemberig csak próba jelleggel üzemel a vízipark
GYH
|
|
|
|