EUR árfolyam
   392,91 Ft
   CHF árfolyam
   401,27 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 08. 13. 07:37

Rio 2016 - Kapás Boglárka bronzérmes 800 méter gyorson
Kapás Boglárka bronzérmet nyert a 800 méteres gyorsúszás pénteki döntőjében a riói olimpián. A számot világcsúccsal az amerikai Katie Ledecky nyerte, aki negyedik diadalát aratta ezen a játékokon.

MTI Fotó: Illyés Tibor

A szám 23 éves magyar Európa-bajnoka az egy nappal korábban úszott országos csúcsából (8:19.43) több mint három másodpercet faragva 8:16.37 perces idővel csapott célba.

Kapás - aki hatalmas országos csúcsot úszott már az elődöntőben is - a harmadik helyen fordult rá az utolsó száz méterre és már biztos volt, hogy közte és a brit Jazz Carlin között dől el a második hely sora. Az utolsó 50-re is a brit fordult rá előbb, s végül elképesztően szoros csatában picivel hamarabb csapott célba.

Kapás a magyar küldöttség tizedik érmét, egyben a második bronzát nyerte: Hosszú Katinka háromszor győzött és egyszer második lett, a párbajtőröző Szász Emese, valamint a címét megvédő, kardvívó Szilágyi Áron diadalmaskodott. Ezüstérem a párbajtőröző Imre Géza, illetve Cseh László nyakába került még, míg bronzot az úszó Kenderesi Tamás szerzett 200 méter pillangón.

Ledecky 8:04.79-es világcsúccsal nyert, közel két másodperccel javította meg januárban elért korábbi rekordját (8:06.68). Ledecky így 200, 400 és 800 méteren is nyert gyorsúszásban, ez korábban kizárólag a szintén amerikai Debbie Meyernek sikerült az olimpiák történetében, ő 1968-ban Mexikóvárosban hajtotta végre ezt a bravúrt. A 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként is győztes, mindössze 19 éves Ledecky Amy Van Dyke (1996, Atlanta) és Missy Franklin (2012, London) után a harmadik amerikai úszónő, aki egy olimpián négy aranyérmet nyert.