GYÖMRŐI HÍRHATÁR - Kétszer is egyenlített, de kikapott a magyar válogatott

EUR árfolyam
   330,96 Ft
   CHF árfolyam
   301,67 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 10. 08. 07:47

Kétszer is egyenlített, de kikapott a magyar válogatott
A magyar labdarúgó-válogatott 3-2-re kikapott a vendég svájci csapattól a pénteki világbajnoki selejtezőmérkőzésén a Groupama Arénában.

MTI Fotó: Illyés Tibo

A gól nélküli első félidőt követően a vendégek Lang Ádám hatalmas hibáját kihasználva az 51. percben Haris Seferovic révén szereztek vezetést, két perccel később azonban Szalai Ádám egyenlített. A vendégek a 67. percben Ricardo Rodríguez kapásgóljával kerültek újra előnybe, ám a 72. percben Szalai második találatával ismét egyenlő lett az állás. A hajrában mindkét gárda a győzelemért támadott, végül a svájciak a csereként beállt Valentin Stocker révén megszerezték a három pontot érő gólt.

A két mérkőzésen egy pontot gyűjtött magyar válogatott hétfőn Rigában Lettország vendégeként lép pályára.

51. perc: egy előre vágott labdánál Lang luftot rúgott, Shaqiri így egyedül törhetett kapura, közeli lövését Gulácsi védte, de a kipattanót Seferovic az üres kapuba emelte (0-1).

53. perc: Kleinheisler lőtt 16 méterről, Szalai sarkáról a labda a jobb kapufára pattant, onnan center elé került, aki közvetlen közelről a hálóba passzolt (1-1).

67. perc: Behrami tökéletesen ívelt a bal oldalon felfutó Rodríguezhez, a Wolfsburg balhátvédje kapásból a földre lerúgta a labdát, amely a kapu bal sarkában landolt (1-2).

72. perc: Dzsudzsák lőtt meg egy keresztlabdát a bal oldalon felfutó Stieber irányába, a szélső a szinte elérhetetlen labdát bevetődve játszotta középre, Szalainak pedig 3 méterről nem okozott gondot a kapuba fejelnie (2-2).

89. perc: egy nagy jobb oldali bedobást középen ketten is megcsúsztattak, a csereként beálló Stocker pedig első labdaérintéséből a kapuba lőtt, a labdába csak beleérni tudott a becsúszó Fiola (2-3).

Remek hangulatban érkezhettek a pályára a csapatok, a válogatott hivatalos dala, az "Éjjel soha nem érhet véget" egészen egyedi változatban, a himnuszokat is játszó fúvószenekar prezentálásában, a közönség énekével kiváló felvezetésnek bizonyult.

Rendkívül lüktető első félidőt láthatott a közönség, a csapatok körülbelül öt-tíz perces periódusokra vették át egymástól az irányítást. A játékrész egyetlen nagy helyzetét a vendégek hagyták ki.

Nem sokkal a fordulást követően gyors gólváltás következett, a svájciak Lang hibáját kihasználva kerültek előnybe, két perccel később Szalai a kapufáról kipattanó labdának köszönhetően egyenlített. Ez lélektanilag jót tett a magyar csapatnak, hiszen egyre többet birtokolta a labdát a svájci térfélen, de újabb komoly lehetőséget nem tudott kidolgozni.

A svájciak a 67. percben újra előnybe kerültek, Rodríguez egy jól eltalált lövéssel használta ki, hogy egy picit elcsúszott a magyar védekezés. Bernd Storck szövetségi kapitány csapata azonban nem zuhant össze, újra gyorsan egyenlített, ezúttal Szalai fejjel talált a kapuba. Ismét lendületbe jött a magyar válogatott, Szalai remek indítását követően Németh gyanús körülmények között esett el az ötösön belül, a bíró továbbot intett.

A hajrában mindkét gárda a győzelemért támadott, végül a 89. percben a svájciaknak szerezték a három pontot érő találatot, ugyanis a magyar védelem egy nagy bedobásnál nem figyelt a hosszú oldalon helyezkedő Stockerre, aki így első labdaérintéséből senkitől sem zavartatva közelről lőtt a kapuba.

Storck: mindenki csalódott.

"Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét együttes nagy tempóban futballozott. Sikerült kétszer is visszajönnünk a svájciak ellen, de túl sok hibát követtünk el, végül ezek döntötték el az összecsapást. Ezt bosszantó, de emelt fővel távozhatunk, hiszen jól játszottunk, ugyanakkor ezzel nem szereztünk pontot" - fogalmazott a magyar válogatott szövetségi kapitánya.