|
|
|
Tweet |
|
|
|
Gyömrőn megszokott, s jól bevált az önkormányzat és a polgármester kommunikációja, de ez nem mindenhol ilyen természetes. Alábbi cikkünkben bemutatjuk a szomszédos önkormányzatok online szokásait, és azt, hogy a települések miként élnek a helyi médiával.
Üllő – nyomuk sincs
Kezdjük Üllővel. Hiába kerestük az online jelenlétet, semmit sem találtunk. Se a polgármesternek, se az önkormányzatnak nincs hivatalos oldala. Pedig jelenleg 12000-en élnek Üllőn, tehát jó eséllyel lenne igény a facebookos kommunikációra.
Maglód – csak a minimális
Következő állomás Maglód, közel 13000 lakossal. Amit találtunk, az az önkormányzat hivatalos oldala. Fogalmazzunk úgy, hogy posztolgatnak, próbálnak beállni az aktív felhasználók sorába. Bár a polgármester még saját profillal sem rendelkezik, mindenképpen értékeljük az önkormányzat igyekezetét.
Péteri – nem a Facebookra gyúrnak
Haladjunk tovább Péteri felé. Péteri egy kisebb község, 2400 lakossal. A külső szemlélő számára a település olyan, mint egy nagy család. Nincsenek nagy történések, nincsenek hatalmas posztok, pont annyi van,amennyi egy kis községnek kell. A polgármester az adatlapját szinte csak magánjellegű célokra használja.
Monor – figyelnek az igényekre
Már kezdtük feladni, de kutakodásunk végén kiderült, hogy Monoron van online élet. A 18000 fős városban, Gyömrőhöz hasonlóan virágzik a facebookos kommunikáció.
Polgármesterüknek, önkormányzatuknak is van aktív oldala, amelyen keresztül rendszeresen tájékoztatják a lakosságot. Ne felejtsük el, hogy Monor a környező települések központja, ezért muszáj magukat aktiválni, és a lakossági elvárásoknak megfelelni. Fura is lenne, ha egy ekkora város csak egy átlagos szürke kis pont lenne a közösségi média világában.
Gyömrő – komolyan veszik
Amilyen röviden lezártuk Üllő facebookos szokásait, azaz nem lévő szokásait, annyival többet tudnánk mesélni Gyömrő önkormányzati, illetve polgármesteri szokásairól. A településen Monorhoz hasonlóan szintén 18000 lakos él, akiket a közösségi oldalakon naprakész információkkal lát el a polgármester. Minden rendezvény, lakossági, közérdekű információ megtalálható a helyi oldalakon, csoportokban. Ez utóbbiban a lakosok saját kérdésekkel, kérésekkel is fordulhatnak a városvezetés felé, akik az esetek nagy részében mihamarabb válaszolnak is az adott kérdésre, vagy megoldást találnak az aktuális problémákra.
Rövid kis körjáratunkból tehát kiderült, hogy hiába írunk 2018-at, az önkormányzatok még most sem érzik fontosnak, hogy használják az internet biztosította kommunikációs lehetőségeket. Bár a városi honlapokat, amelyek sokszor a 90-es éveket idézik, még frissítik, a Facebookon már alig-alig vannak jelen az önkormányzatok. A legnagyobb közösségi oldalon inkább a lakosság hozza létre a helyi információkkal foglalkozó csoportokat.
A Facebookban rejlő közszolgálati és a politikai lehetőséget kizárólag Gyömrő és Monor fedezte fel térségünk települései közül. Rivalizálniuk azonban nem kell, hiszen minden település csak a saját lakosságáért szállhat majd versenybe jövő ősszel. |
|
|
|