. Ma Zita napja van.
Bajnok lett a Honvéd, kiesett az MTK
2017-05-28 07:45:25

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Az utolsó, 33. fordulóban a kispestiek a gólkirály Eppel Márton találatával győzték le a Videotont a Bozsik Stadionban rendezett, bajnoki döntővé előlépő összecsapáson.

A harmadik helyen a Vasas végzett, amelynek elég volt egy pontot szereznie a Mezőkövesd ellen, s ezt egy 1-1-es döntetlennel meg is tette.

Az is az utolsó játéknapon dőlt el, hogy a Gyirmót mellett az MTK búcsúzik az élvonaltól, a kék-fehérek kizárólag győzelemmel őrizték volna meg első osztályú tagságukat, de csak 1-1-es döntetlent értek el Pakson.

A Ferencváros-Újpest mérkőzést a hazaiak nyerték 2-0-ra, de címvédőként így is csak a negyedik hely jutott a számukra. A Diósgyőr ugyan elveszítette 3-1-re a Debrecen elleni kiesési rangadót, de az MTK botlása miatt ugyancsak bennmaradt az NB I-ben. A Gyirmót a Haladás otthonában aratott 2-1-es sikerével zárta a szezont.

A végeredmény:

1.  Budapest Honvéd             33 20   5   8    55-30  65 pont - Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló
 2.  Videoton FC                 33 18   8   7    65-28  62 - Európa Liga-selejtező, 1. forduló
 3.  Vasas                       33 15   7  11    50-40  52 - Európa Liga-selejtező, 1. forduló
 4.  Ferencváros                 33 14  10   9    54-44  52
 5.  Paksi FC                    33 11  12  10    41-37  45
 6.  Swietelsky Haladás          33 12   7  14    42-46  43
 7.  Újpest FC                   33 10  12  11    47-51  42
 8.  Debreceni VSC               33 11   8  14    42-46  41
 9.  Mezőkövesd Zsóry FC         33 10  10  13    39-54  40
10.  Diósgyőri VTK               33 10   7  16    39-58  37
11.  MTK Budapest                33  8  13  12    26-36  37 - kiesett