Mint ahogy az az önkormányzat egyik klímavédelmi munkaanyagából kiderül, méhkaptárakat telepítenének a belvárosi kerület buszmegállóiba az ott várakozók nagy örömére és a klíma védelmére. Mielőtt azonban természetzöld révületünkből felocsúdva hírlapi kacsára (mai posztmodernül: fake news-ra) gyanakodnánk, a hírt maga Karácsony Gergely is megerősítette. A főpolgármester ugyanis úgy nyilatkozott, nem tartja elképesztő ötletnek a munkaanyag felvetését. Szerinte az utasoknak nem kell félniük a méhek támadásától, azok ugyanis nem bántják az embert, ha az ember sem bántja őket. Ha esetleg a nyári hőségben benzingőztől elbódult méhecskék mégis támadóként azonosítanák a buszra várakozó jámbor utasokat, és a mihez tartás végett egy-két csípéssel rendeznék az erőviszonyokat, Karácsonyék legfeljebb még mindig mondhatják hogy „nem értettünk hozzá”, Ha korábbi főnöküknek, Bajnai Gordonnak is bejött ez a magyarázat, nekik is megfelelhet.
A Magyar Hírlap által megszólított méhész szakértő egy más nézőpontból világította meg a témát. Szerinte az ötlet megvalósulása esetén tavasszal a méhek több ezres rajzása lesz várható, ráadásul a rovarok fürtökben lógnak majd a buszmegállók kiálló szegletein. Mivel akár egy parfüm, akár frissen mosott haj illata is ingerelheti ezeket a szorgos állatokat, így nem lesz életbiztosítás mondjuk a 99-es buszra való várakozás. Azt sem tudni, hogy mivel fognak táplálkozni majd a méhecskék, hisz a beporzásra váró gyümölcsfák, vagy a méhlegelőként szolgáló repcetáblák hiánycikknek minősülnek a belvárosban.
Az a kérdés is joggal merülhet fel bennünk, mit várnak el a méhek belvárosi telepítésétől, hogy fogják a mézgyűjtő állatkák a klímát védeni? Ha az utasok, félve a rovarok csípésétől, inkább a gépkocsit választják, nem pont fordítva sül el a dolog? A válaszra talán a munkaanyag másik, nagyszerűségben az előzővel vetélkedő ötlete alapján lelhetünk: Pikóék ugyanis szabadtéri fürdőzés céljára megnyitnák a kerület köztéri szökőkútjait is, mit sem törődve az ebből eredő fertőzésveszéllyel, bőrnyavalyákkal stb.. A kép így máris összeállt: nyilvánvaló, hogy a katasztrófa turizmus előtt akarják a kaput szélesre nyitni, ettől várva a kerület felvirágoztatását.
Bár az önkormányzati ötletelést látva, inkább azt gondolhatjuk, hogy a bolondokháza kapuja maradt nyitva. Erre utalhat az a gyömrői olvasóink előtt talán kevésbé ismert tény, hogy Pikó András még jelöltkorában propaganda lapnak titulálta a helyi újságot, majd megválasztását követően saját arcképét nyolc példányban helyeztette el az újság első hét oldalán.
Méhek, fürdőzés, megalománia? Mi itt Gyömrőn inkább várjuk a méhdöngicsélős tavaszt, de ha a pesti javaslatok megvalósulnak, a „nyóckert” egy darabig inkább kerüljük.