GYÖMRŐI HÍRHATÁR - Hamilton idén először győzött

EUR árfolyam
   392,92 Ft
   CHF árfolyam
   401,4& Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 05. 29. 19:50

Hamilton idén először győzött
A címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap, ezzel idénybeli első sikerét ünnepelhette.

A mezőny az esős idő miatt a biztonsági autó mögül rajtolt, amely a hetedik kört követően állt ki. A finn Kimi Räikkönen nem sokkal később a falnak ütközött, letört az első légterelője, ezért a Ferrari pilótája számára véget ért a verseny.

A 16. körben a világbajnoki pontversenyben vezető Nico Rosberg autója átmenetileg lelassult, így Hamilton megelőzte német csapattársát. Amikor némileg javult az időjárás, változatossá vált a csapatok taktikája a gumiválasztást illetően, és a mezőnyben több helycsere is történt.

A 32. körben a pályafutása első pole pozíciójának köszönhetően az élről rajtoló Daniel Ricciardo kiállt kerékcserére, de csapata kommunikációs hiba miatt nem számított rá, így a procedúra a megszokottnál sokkal több időt vett igénybe. Ezt kihasználva Hamilton - aki sokat kivárt a boxkiállással - az élre állt.

Az előző futam, a Spanyol Nagydíj győztese, Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája a 35. körben kicsúszott és kiesett. Csapattársa, az ausztrál Ricciardo jó néhány percen keresztül szinte folyamatosan támadta Hamiltont, de nem tudott előzési pozícióba kerülni.

A futam hajrájában újra elkezdett csöpögni az eső, de a dobogósok sorrendje már nem változott: Ricciardo a második, a Force India mexikói versenyzője, Sergio Perez pedig a harmadik helyen zárt. Rosberg hetedikként ért célba.

A világbajnoki sorozatban címvédő Hamilton 2008 után másodszor nyert Monte-Carlóban, és ez volt pályafutása 44. futamgyőzelme.

A vb két hét múlva Kanadában folytatódik.