. Ma Konrád, Tivadar napja van.
Németország negyedszer világbajnok
2014-07-14 01:25:32

A német válogatott nyerte meg a brazíliai labdarúgó-világbajnokságot, miután a vasárnapi fináléban hosszabbításban 1-0-ra legyőzte az argentin csapatot.

A gól nélküli rendes játékidőt követően a mindent eldöntő találatot Mario Götze szerezte a 113. percben. Ez a találat a 171. volt a mostani tornán, ami beállította az 1998-as gólcsúcsot.

A Nationalelf története során 1954, 1974 és 1990 után negyedszer lett világbajnok, ezzel utolérte az örökranglista második helyén Olaszországot. A rekorder öt sikerével továbbra is Brazília.

A két gárda egyedülálló módon harmadszor találkozott a fináléban: 1986-ban 3-2-re a dél-amerikai, 1990-ben 1-0-ra az európai együttes győzött. A legutóbbi két vb-n már a negyeddöntőben összejött a német-argentin párharc, mindkétszer előbbi diadalával zárult.

Tizenhat góllal a vb-k történetének legeredményesebb játékosa, Miroslav Klose újabb rekordot állított fel, ugyanis 17. győztes vb-meccsén van túl, amivel megelőzte a brazil Cafút.

Vb-2014 - A torna összefoglalója és eredményei

Véget ért a XX. labdarúgó-világbajnokság: Németország negyedik aranyérmét szerezte meg, miután a vasárnapi döntőben hosszabbítás után 1-0-ra nyert Argentína ellen. A szombati bronzmeccsen Hollandia 3-0-ra győzte le a házigazda Brazíliát.

A vb-n összesen 171 gól esett, ami az 1998-as gólcsúcs beállítását jelenti. A mérkőzésenkénti 2,67-es gólátlag megállította az 1994 óta tartó folyamatot, azóta ugyanis folyamatosan csökkent ez a mutató.

A góllövőlistán 6 találattal a kolumbiai James Rodriguez végzett az élen, így továbra sincs olyan labdarúgó, aki két vb-n is gólkirály lett volna.

A vb bombameglepetése az volt, hogy a négy évvel ezelőtt győztes és a legutóbbi két Európa-bajnokságon aranyérmes spanyolok már a csoportkörben búcsúztak.

A döntő érdekessége az volt, hogy a németek sikerükkel negyedszer kerültek trónra, további négy-négy ezüst- és bronzérmükkel pedig a szintén négyszeres első olaszokat megelőzve feljöttek az örökrangsor második helyére. Először fordult elő, hogy európai csapat diadalmaskodott az amerikai kontinensen.

EREDMÉNYEK:
    A csoport:
Mexikó-Kamerun 1-0, Brazília-Horvátország 3-1, Horvátország-Kamerun 4-0, Brazília-Mexikó 0-0, Brazília-Kamerun 4-1, Mexikó-Horvátország 3-1
     A csoport végeredménye:
1. Brazília 7 pont (7-2), 2. Mexikó 7 (4-1), 3. Horvátország 3, 4. Kamerun 0

B csoport:
Chile-Ausztrália 3-1, Hollandia-Spanyolország 5-1, Chile-Spanyolország 2-0, Hollandia-Ausztrália 3-2, Spanyolország-Ausztrália 3-0, Hollandia-Chile 2-0
1. Hollandia 9 pont, 2. Chile 6, 3. Spanyolország 3, 4. Ausztrália 0

C csoport:
Elefántcsontpart-Japán 2-1, Kolumbia-Görögország 3-0, Japán-Görögország 0-0, Kolumbia-Elefántcsontpart 2-1, Kolumbia-Japán 4-1, Görögország-Elefántcsontpart 2-1
1. Kolumbia 9 pont, 2. Görögország 4, 3. Elefántcsontpart 3, 4. Japán 1

D csoport:
Olaszország-Anglia 2-1, Costa Rica-Uruguay 3-1, Costa Rica-Olaszország 1-0, Uruguay-Anglia 2-1, Uruguay-Olaszország 1-0, Costa Rica-Anglia 0-0
1. Costa Rica 7 pont, 2. Uruguay 6, 3. Olaszország 3, 4. Anglia 1

E csoport:
Svájc-Ecuador 2-1, Franciaország-Honduras 3-0, Ecuador-Honduras 2-1, Franciaország-Svájc 5-2, Svájc-Honduras 3-0, Franciaország-Ecuador 0-0
1. Franciaország 7 pont, 2. Svájc 6, 3. Ecuador 4, 4. Honduras 0

F csoport:
Argentína - Bosznia-Hercegovina 2-1, Irán-Nigéria 0-0, Nigéria - Bosznia-Hercegovina 1-0, Argentína-Irán 1-0, Argentína-Nigéria 3-2, Bosznia-Hercegovina - Irán 3-1
1. Argentína 9 pont, 2. Nigéria 4, 3. Bosznia-Hercegovina 3, 4. Irán 1

G csoport:
Egyesült Államok-Ghána 2-1, Németország-Portugália 4-0, Egyesült Államok-Portugália 2-2, Németország-Ghána 2-2, Németország-Egyesült Államok 1-0, Portugália-Ghána 2-1
1. Németország 7 pont, 2. Egyesült Államok 4 (4-4), 3. Portugália 4 (4-7), 4. Ghána 1

H csoport:
Belgium-Algéria 2-1, Oroszország-Koreai Köztársaság 1-1, Algéria-Koreai Köztársaság 4-2, Belgium-Oroszország 1-0, Belgium-Koreai Köztársaság 1-0, Algéria-Oroszország 1-1